Bir Milyon TL Üzeri Yatırımlarınız İçin: 0 212 916 20 90
COVID-19 Duyurusu
TR


Hakkımızda

Ortaklarımız Ve Yönetici Kadromuz

Turgay OZANER

Turgay OZANER

Ortak, Yönetim Kurulu Başkanı

Özgeçmiş

1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olan Ozaner,1990-1993 yılları arasında Marbaş Menkul Değerler A.Ş’de Borsa Temsilcisi olarak çalıştı.
Ardından 1993 yılında Global Menkul Değerler’de yurtdışı yatırımcılar ile çalışıp 2 sene sonra yurt içi işlemlerinden sorumlu direktör yardımcısı olarak çalıştı.
Bu dönemde 6 aylık süreçte Global Menkul Değerler’in New York’taki iştiraki olan Global Securities U.S.’de hem Türkiye hem de Global’in kapsadığı Orta Asya ülkeleri ile ilgili yurt dışı kurumsal müşterilerin satış ve trading sorumlusu olarak görev aldı.
1999 Haziranında Global Menkul Değerlerden ayrıldı ve ardından finansal piyasalarda danışmanlık yaptı.
Ozaner, 2012 yılı nisan ayı itibariyle İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş.’nin ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Alpaslan ENSARİ

Alpaslan ENSARİ

Ortak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Özgeçmiş

1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olan Ensari, 1992 yılında University of Massachusetts’de MBA programından mezun oldu, okuduğu süre içerisinde aynı zamanda Stone&Webster Engineering Corp.’da çalıştı.Sonrasında ABC Danışmanlık’ta Genel Müdür olarak görev aldı.1995-2000 yılları arasında Marbaş Menkul Değerler’de Şube Müdürü olarak çalıştı. 2000-2002 yılları arasında İktisat Yatırım’da Şube Müdürü olarak çalıştıktan sonra 2002-2008 yılları arasında Global Menkul Değerler’de Yönetici olarak görev aldı.Global Menkul Değerler’de yönettiği Piri Reis Fonu; A fonlar içerisinde performans olarak art arda üçüncü ve birinci gelmiştir. Ardından Mira Menkul Değerler’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Ensari,burada yurtiçi piyasalar ve portföy yönetiminden sorumlu yönetici olarak çalıştı. Ensari,2012 yılı nisan ayı itibariyle İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş.’nin ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı’dır.

Tufan DERİNER

Tufan DERİNER

Ortak, Yönetim Kurulu Üyesi

Özgeçmiş

1996 yılında Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünden mezun olan Deriner, 1996 yılında İş Bankasında Menkul Kıymetler Müdürlüğünde göreve başladıktan sonra İş Yatırım’da Hazine bölümünde yatırım fonları, portföy yönetimi,yatırım fonlarının ve şirket portföylerinin hisse senedi kısmının yönetilmesinden sorumlu oldu. 2002 yılında, yönettiği A Tipi Yatırım Fonu’nu A Tipi Fonlar arasında birinci yapmıştır.Şirket portföyüne yapılan işlemlerde ciddi kazançlar sağladı ve portföy yönetim birimini büyüttü. 2006 yılında Yeniköy Şube Müdürlüğü’ne atandıktan sonra sıfırdan kurduğu bu şubeyi en karlı şube konumuna getirdi.2008 yılında görevinden ayrılıp Mira Menkul de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.Deriner, 2012 yılı nisan ayı itibariyle İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş.’nin ortağıdır.

Adnan NAS

Adnan NAS

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Özgeçmiş

Ercan ERGÜN

Ercan ERGÜN

Yönetim Kurulu Üyesi

Özgeçmiş

Mustafa Ruşen SELÇUK

Mustafa Ruşen SELÇUK

Yönetim Kurulu Üyesi

Özgeçmiş

Burak ÜSTAY

Burak ÜSTAY

Yönetim Kurulu Üyesi

Özgeçmiş

Üniversite öğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünde tamamlayan, Üstay,Finans üzerine MBA derecesini University of Massachussetts/Boston’dan almıştır.23 yıllık bankacılık tecrübesine sahip olan Üstay,1991 Yılında Türk Ekonomi Bankası, Sermaye Piyasaları Departmanında bankacılık hayatına başlamış daha sonra aynı bankanın Hazine Departmanında çalışmıştır. Chemical Bank’ta 3 yıl, FX, bono, TMU departmanlarında görev yaptıktan sonra, Almanya’nın en büyük bankalarından Westdeutsche Landesbank Istanbul Şubesi’nde Hazine ve Fon Yönetimi bölümlerinde 19 yıl üst düzey yöneticilik ve WestLB Global Gelişen Piyasalar İcra Komitesinde 4 yıl görev yapmıştır.Çeşitli uluslarararası firmalara finansal piyasalar,risk yönetimi ve hedging üzerinde seminerler vermiş olan Üstay,Istanbul Portföy Yönetimi Şirketi'nin yönetim kurulu üyesi ve genel müdürüdür.

Mehmet Fevzi ÇELEBİ

Burak ÜSTAY

Ortak

Özgeçmiş


İrem DAYIOĞLU

İrem DAYIOĞLU

Operasyondan Sorumlu Direktör

Özgeçmiş

Barış HOCAOĞLU

Barış HOCAOĞLU

Genel Müdür

Özgeçmiş

Kaan KOLABAŞ

Kaan KOLABAŞ

Genel Müdür Yardımcısı

Özgeçmiş

1998 yılında Koç Üniveristesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan Kolabaş, iş hayatına 1999 yılında Kentbank Management Trainee programının ardından aynı bankanın Hazine Departmanında başladı. 2002-2005 yılları arasında Denizbank Hazine Bölümünde Bono ve Eurobond masalarında çalıştıktan sonra, 2005-2006 yılları arasında bankanın Özel Bankacılık departmanında yer aldı. 2006 yılında Garanti International ve ardından da 2006-2012 yılları arasında Finansbank Özel Bankacılık’ta çalıştı. 2012-2014 yılları arasında Fibabanka Özel Bankacılığın kuruluş aşamasında Birim Müdürü olarak görev alan Kolabaş, 2014-2019 yılları arasında da Aktifbank Özel Bankacılık’ta kurucu Bölüm Başkanı olarak yer aldı. Kaan Kolabaş 2019 yılından itibaren İstanbul Portföy’de Satış, Pazarlama ve Müşteri ilişkilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı’dır.

Yiğit ARSLAN

Yiğit ARSLAN

Alternatif Yatırım Direktörü

Özgeçmiş

Alp Varolan

Alp Varolan

Portföy Yöneticisi

Özgeçmiş

İş hayatına 2000 yılında Tekstil Menkul Değerler Şirketi nde yatırım uzmanı olarak başlayan Alp Varolan,2007 yılında Deniz Yatırım ve Deniz Türev şirketlerinde  Yatırım Uzmanı ve VOB dealer olarak çalıştıktan sonra 2009-2012 yılları arasında Denizbank Özel Bankacılık Özel İşlemler Bölümü nde ekip liderliğinde bulunmuştur.2012 Şubat -2014 Ocak,Banque International Luxembourg Zurih te Türkiye Masası Yöneticisi olarak çalışmıştır.Sonrasında Denizbank Özel Bankacılık ekip liderliği görevine geri dönmüş, 2015 Haziran ayı itibariyle özel bankacılık müşterilerine hizmet veren Deniz Yatırım /Özel Yatırım Merkezi Müdürü olarak atanmıştır.2015 Kasım ayı itibariyle ise Actus Portföy Yönetimi A.Ş de Yatırım Danışmanlığı Direktörü görevine başlamıştır.İstanbul İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Alp Varolan ın sektör deneyimi 21 senedir.

Onur MUSTAFAOĞLU

Onur MUSTAFAOĞLU

Enerji Sektör Direktörü

Özgeçmiş